sk en
Call us
Reservation Reserve Mini arrow
sk en
wine-cellar-1.jpg
wine-cellar-3.jpg
wine-cellar-4.jpg

Wine cellar

Under Hotel Dolphin****, in Senec, which has got 5 floors, you can visit wine celler with periodic bricked vault, which is unique of its kind and quite outstanding in Slovakia. Wine cellar offers wonderful place for impressive wine tasting for individuals or groups with wide selection of wines from Slovakia and abroad, under the guidance of professionals, with possibility of purchasing them.

Wine card of Hotel Dolphin ****, in Senec, will surprise with deliberate choice – offer of Slovak and forein wines will satisfy even those most demanding lovers of quality wines.

Prosecco Extra Dry DOCG 29,00 Eur / 0,75 l

Sparkling wine pale to pale-lemon color with greenish refl ections and fi ne perlage. Aroma is lightly fruity with a hint of green apple, which goes up to the freshly harvested grapes with fl oral undertones. In his unobtrusive but very fresh taste prevails white fruit with a hint of citrus. The wine is nicely balanced with moderate aftertaste.

Chateau Zumberg Methode Classic Brut, Pavelka 24,00 Eur / 0,75 l

This sparkling wine labeled Blanc de Blanc does not deny that it happens is variety chardonnay.Its subtle sparkle is a pleasant companion for festive moments. You‘ll appreciate it also as an aperitif.

Moët & Chandon Brut Imperial 90,00 Eur / 0,75 l

Light, crisp light golden color with enchanting, yet discreet fruity-fl oral aroma of citrus and dried bouquet of wildflowers. The taste is fresh, soft, sparkle moderate in intensity and length. Pleasant toasting and medium-long finish. Very solid wine commercial nature, which is suitable for special moments

Hubert de Luxe 18,00 Eur / 0,75 l

This aromatic white sparkling wine is currently among the most popular of the product portfolio of the company.It is characterized by a rich sparkle, fresh yellow color and persistent delicious sweet taste, which makes it an excellent beverage for dessert

Hubert Brut 15,00 Eur / 0,75 l

Hallmark of Hubert club brut is not only rich sparkle, fresh fruity scent, but especially unrepeatable harmonious flavor that makes this exceptional champagne. These features are perfectly suited to a healthy marine cuisine to seafood, fish and shellfish.

Hubert Semi-sweet 15,00 Eur / 0,75 l

Popular semi-sweet hubert club conceals in itself a combination of sugars and acids that are balanced in proportion and it makes from this drink delicious champagne. We recommend that it be administered with pudding and sweet dishes.

White Wines

Rheinriesling, grapes selection 18,00 Eur / 0,75 l Viniculture: Pavelka a syn Alcohol: 13% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Recommended dishes: Vhodné k ľahším jedlám ako sú ryby, plody mora a hydina.

Akostné odrodové víno biele suché s prívlastkom Výber z hrozna. Hrozno bolo zberané redukovaným zberom, lisované na horizontálnom pneumatickom lise. Fermentácia prebieha v nerezových tankoch riadeným kvasením. Farba vína je jemná, zlatistá. Bukét sa vyznačuje vôňou lipového kvetu, zrelého hrozna, v chuti je víno výrazné a plné. Výrazná chuť Vám zanechá krásny zážitok.

Rizling Vlašský 17,00 Eur / 0,75 l Viniculture: Pavelka a syn Alcohol: 13% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Recommended dishes: Vhodné k ľahším jedlám ako sú ryby, plody mora a hydina.

Akostné odrodové víno biele suché s prívlastkom Neskorý zber. Hrozno bolo zberané redukovaným zberom, lisované na horizontálnom pneumatickom lise. Fermentácia prebieha v nerezových tankoch riadeným kvasením. Farba vína je jemná, zlatistá. Bukét sa vyznačuje vôňou lipového kvetu, zrelého hrozna, v chuti je víno výrazné a plné. Výrazná chuť Vám zanechá krásny zážitok.

Pinot Blanc (Rulandské biele) 18,50 Eur / 0,75 l Viniculture: Pavelka a syn Alcohol: 12.5% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Recommended dishes: Víno je vhodné do gastronómie a na bežné popíjanie.

Akostné odrodové víno biele suché s prívlastkom Výber z hrozna. Táto odroda bola zberaná redukovaným zberom, fermentácia prebiehala v nerezových tankoch pri regulovanej teplote. Farba vína je slamovo-zelenkastá naznačujúca ročník a vôňou pripomínajúc čerstvé ovocie. Chuť vína je šťavnatá, ovocná s plnou kyselinkou a strednou dochuťou.

Pinot Gris (Rulandské šedé) 21,30 Eur / 0,75 l Viniculture: Pavelka a syn Alcohol: 12.5% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Recommended dishes: Víno je vhodné do gastronómie a na bežné popíjanie.

Akostné odrodové víno biele suché s prívlastkom Výber z hrozna. Odroda vznikla mutáciou Rulandského modrého v Burgunsku. Udomácnilo sa i u nás a pri dobrej starostlivosti odmení vinohradníka kvalitnou úrodou, ktorú zberá redukovaným zberom. Kvalitné víno sa získava z kvalitne vyzretého hrozna.Víno sa vyznačuje harmóniou, plnosťou a krásnou farbou

Chardonnay 21,50Eur / 0,75 l Viniculture: Pavelka a syn Alcohol: 12.5% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Recommended dishes: Ideálne podávať k bravčovému mäsu, hydine a syrom

Akostné odrodové víno biele suché s prívlastkom Výber z hrozna. Úžasné svieže a jemne aromatické víno. Je harmonickejšie, so zamatovo-ovocným buketom, s vyváženou kvalitou jednotlivých ročníkov

Veltlínske zelené 17,80 Eur / 0,75 l Viniculture: Pavelka a syn Alcohol: 12% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Recommended dishes: Mohutnejšie telo a typická mandľovina ho predurčili na doplnenie gurmánskeho zážitku pri konzumovaní väčšiny druhov mäsa a niektorých druhov rýb. Vždy sa jemne snúbi s jemnými omáčkami doplňujúcimi kulinárske hody chleboviny

Akostné odrodové víno biele suché s prívlastkom Neskorý zber. Fermentácia prebieha v nerezových tankoch reguláciou teploty, tzv. riadené kvasenie bez prístupu vzduchu.Hrozno je z redukovaného zberu. Chuť vína je jemne horkomandľová, plná a harmonická, príjemné kyseliny, farba jemne žltozelená až zlatá

Tramín červený 22,50 Eur / 0,5 l Viniculture: Pavelka a syn Alcohol: 12% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Recommended dishes: Je vhodné aj k dezertom.

Akostné odrodové víno biele polosladké s prívlastkom Bobuľový výber. Tramín červený je vzácna odroda a jeho buket je nezameniteľný. Bobule sú ružovkasté až červené. Víno má zlatožltú farbu a výraznú ovocno korenistú chuť. Pochádza z južného Tirolska a je pomenovaná podľa malého mestečka Tramín, kde sa tradícia pestovania datuje od XV. Storočia. Je veľmi náročný na polohu a pri nízkej cukornatosti má nizku hodnotu. Víno z tohto hrozna je úžasné, plné, extraktívne s vôňou ruží a muškátu. Korenistý, dnes pri reduktívnom spôsobe výroby jemnejší a lahodnejší zlatistý mok. Z našich malokarpatských strání je to vždy víno vhodné pre najkrajšie chvíle Vášho života.

Tramín červený 21,30 Eur / 0,75 l Viniculture: Pavelka a syn Alcohol: 12% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Recommended dishes: Je vhodné aj k dezertom.

Akostné odrodové víno biele suché s prívlastkom Výber z hrozna. Tramín červený je vzácna odroda a jeho buket je nezameniteľný. Bobule sú ružovkasté až červené. Víno má zlatožltú farbu a výraznú ovocno korenistú chuť. Vôňa pripomína zmes čierneho korenia a prezretého ovocia. Víno patrí k najžiadanejším vďaka vyváženému obsahu kyselín.

Pálava 21,50 Eur / 0,75 l Viniculture: Pavelka a syn Alcohol: 13% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Recommended dishes: Je vhodné k predkrmom ale aj k dezertom.

Akostné odrodové víno biele polosuché s prívlastkom Výber z hrozna. Výrazná aróma reprezentuje túto odrodu v každom smere. Starostlivý výber hrozna zabezpečil kvalitu chute. Harmonické kyselinky spríjemňujú jeho celkový dojem

Paves cuvée barrique 28,80 Eur / 0,75 l Viniculture: Pavelka a syn Alcohol: 13% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Recommended dishes: Vhodné k pokrmom z bravčového mäsa a syrom.

Akostné odrodové víno biele suché. Paves je jedinečné cuveé odrôd Chardonnay, Rizling rýnsky a Muller thurgau. Je to značkové víno a začali sme ho pripravovať v roku 2002. Starostlivo pristupujeme ku každej kupáži v ročníku. Víno Vás očarí neopakovateľnou vôňou južného ovocia, vanilki a plnosťou, ktorú získalo vyzrievaním v barikových sudoch.

Psss 18,00 Eur / 0,75 l

Značkové perlivé biele víno, polosuché

Rizling rýnsky 21,00 Eur / 0,75 l

???

Ružové Vína

Rose cuvée 18,00 Eur / 0,75 l Viniculture: Pavelka a syn Alcohol: 12.5% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Recommended dishes: Hodí sa k hydine, bravčovému mäsu ale aj ku kvalitným syrom

Akostné odrodové víno ružové suché s prívlastkom Neskorý zber. Toto cuvée je z odrôd Cabernet Sauvignon a Frankovka modrá, dopestovaných na južných svahoch Malých Karpát. Víno Vás očari svojou sviežosťou a ľahkosťou.

Rossante 18,00 Eur / 0,75 l

Značkové perlivé ružové víno, polosuché

Červené Vína

Pinot noir (Rulandské modré) 21,30 Eur / 0,75 l Viniculture: Pavelka a syn Alcohol: 13% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Recommended dishes: Vhodné k pokrmom z bravčového mäsa a syrom.

Akostné odrodové víno červené suché s prívlastkom Výber z hrozna. Plné kvalitné víno s chuťou a vôňou po čiernych malinách či lesných jahodách. Po vyzretí má tehlovo-oranžové sfarbenie, je zamatovo-korenisté, s jemnou trieslovinovou príchuťou. Vyzrievalo v nových dubových sudoch

Cabernet Sauvignon 21,30 Eur / 0,75 l Viniculture: Pavelka a syn Alcohol: 12.5% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Recommended dishes: Víno sa odporúča podávať k bravčovému mäsu a syrom

Akostné odrodové víno červené suché s prívlastkom Výber z hrozna. Víno tmavej rubínovogranátovej farby s komplexnou ovocnou vôňou, s dominanciou čiernych ríbezlí, lesného ovocia a s príjemnou korenistosťou. Chuť vína je koncentrovaná s výraznými tónmi čiernych ríbezlí, podporená výbornou štruktúrou kyselín a tanínov s mohutnou ovocnou dochuťou.

Frankovka modrá 20,90 Eur / 0,75 l Viniculture: Pavelka a syn Alcohol: 13.5% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Recommended dishes: Víno sa odporúča podávať k bravčovému mäsu a syrom.

Akostné odrodové víno červené suché s prívlastkom Výber z hrozna. Frankovka s vôňou kôstkového ovocia, najmä višní a čerešní a s podtónmi muškátového orecha a zeleného drievka. Ovocná chuť, najmä dozrievajúcich čerešní, svieže kyseliny a príjemná dochuť. Frankovka máva vyšší obsah trieslovín a preto je tvrdšia, ale správnou technológiou sa dosiahne jej jemná a plná, na jazyku škoricovo-korenistá lahodná chuť.

Neronet 24,90 Eur / 0,75 l Viniculture: Pavelka a syn Alcohol: 12.5% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Recommended dishes: Víno sa odporúča podávať k tmavému mäsu a zrejúcim syrom.

Akostné odrodové víno červené suché. Víno je intenzívne farebné, harmonické, vhodné do kupáží. Má špecifi ckú vôňu a chuť po višniach či sušených slivkách. Dobré ročníky pozitívne vplývajú na jeho kvalitu.

Svätovavrinecké 18,50 Eur / 0,75 l Viniculture: Pavelka a syn Alcohol: 13% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Recommended dishes: Víno sa odporúča podávať k tmavému mäsu a zrejúcim syrom.

Akostné odrodové víno červené suché. Obľúbené lahodné a harmonické víno s príjemným buketom a chuťou po čiernom korení, ktoré vyzrievaním ziskava na plnosti a nádhernej červenej farbe. Táto odroda patrí medzi najrozšírenejšie odrody v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Hrozno je zberané redukovaným zberom a v zóne hrozna je odlistené. Víno je lahodné, príjemné a veľmi obľúbené. Zrením sa stáva plné, zamatové s jemným slamovo - silážnym tónom vo vôni. Jablčno mlična fermantácia posúva naše vavrince medzi najkrajšie červené vína vhodné aj na najvýznamnejšie príležitosti

Dunaj 18,50 Eur / 0,75 l Viniculture: Pavelka a syn Alcohol: 13% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Recommended dishes: Víno sa odporúča podávať k tmavému mäsu a zrejúcim syrom

Akostné odrodové víno červené suché s prívlastkom Výber z hrozna. Odroda bola vyšlachtená v roku 1958 vo Výskumnom ústave vinohradníckom v Bratislave z odrôd Muškát bouchet x Oporto x Svätovavrinecké. Hrozno dozrieva už v polovici septembra. Je citlivé na múčnatku.. Odroda dáva veľmi dobré úrody so značnou cukornatosťou. Toto krásne víno má tmavočervenú farbu s výraznou ovocnou chuťou po prezretých čerešniach, ktorá postupne prechádza do čokoládových tónov. Víno je plné, šťavnaté a pôsobí harmonicky.

Trojka 20,00 Eur / 0,75 l Viniculture: Pavelka a syn Alcohol: 12.5% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Recommended dishes: Víno sa odporúča podávať k tmavému mäsu a zrejúcim syrom.

Akostné odrodové víno červené suché s prívlastkom Výber z hrozna. Víno s rukopisom výrobcu a výnimočným terroir. Je to jedinečné cuveé Alibernetu, Frankovky modrej a Dornfelderu, ktoré dozrievajú na južných svahoch Malých Karpát. Názov vína je odvodený zo zloženia uvedených troch vín - preto názov Trojka. Toto víno Vás očarí svojou plnosťou, zamatovou chuťou, buketom po lesných plodoch a krásnou rubínovou farbou.

Paves 41,50 Eur / 0,75 l Viniculture: Pavelka a syn Alcohol: 13.5% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Recommended dishes: Víno sa odporúča podávať k tmavému mäsu, zrejúcim syrom a divine. (vlajková loď spoločnosti, podávané pri slávnostnej večeri na počesť Anglickej kráľovnej a na inaugurácií Slovenského prezidenta)

Značkové víno červené suché barrique. Paves je jedinečné cuvée odrôd Cabernet sauvignon, Frankovka modrá a Neronet, dopestovaných na južných svahoch Malých Karpát. Víno Vás očarí neopakovateľnou vôňou bobuľového ovocia a plnosťou, ktorú získalo tzrením v barikových sudoch. Toto značkové cuvée sme fi rma VPS pripravuje už od roku 1999. Každý rok kupáž pripravujeme veľmi starostlivo. Snažíme sa dodržať dominatné znaky - lahodnosť, plnosť, nevtieravosť a príjemnú farebnosť. Podobne ako pri výrobe parfémov spoliehame na hlavu, ktorou je Cabernet sauvignon spolu základ tvorí vyrovnaná Frankovka a srdcom, ktoré naše cuvée poháňa je Neronet nenápadný a spoľahlivý.

Alibernet 24,50 Eur / 0,75 l Viniculture: Pavelka a syn Alcohol: 13.5% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Recommended dishes: Víno sa odporúča podávať k divine.

Akostné odrodové víno červené suché s prívlastkom Výber z hrozna.Odroda bola vyšlachtená v roku 1950 v Odese.Ako Odejskij čornyj ho pestujú v Moldavsku až dodnes. Vznikla krížením odrôd Alicanté busché x Cabernet sauvignon. Pre svoje vysoké a pravidelné úrody je s obľubou pestovaná i na Slovensku.Víno má v úspešných ročníkoch nádherný kabernetový bukét, vysokú farbu, harmonickú a lahodnú chuť, ktorá ho predurčuje pre gurmánov. Napriek tomu, že v nepriaznivých ročníkoch je hrozno málo farebné a kyseliny mimoriadne vysoké, vinohradníci si s touto odrodou vedia poradiť. Správna primárna fermentácia a pribech jablčno-mliečnej fermentácie a vyzrievanie v sudoch sú zárukou primeranej kvality konečného produktu. Preto je Alibernet stále častejšie spoločníkom pri našom stolovaní.

White Wines

Veltlínske zelené 18,80 Eur / 0,75 l Viniculture: ??? Alcohol: 12.5% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Dolné Orešany Recommended dishes: Teplé úpravy tresky a morského jazyka, jednoduchšie úpravy teľacieho, prípadne hydinového mäsa

Akostné odrodové víno biele suché s prívlastkom Neskorý zber. Víno zelenožltej farby, s jemnou ovocnou vôňou zeleného ovocia a lúčnych kvetov. Chuť vína je lahodne ovocná, s jemnými kyselinami a horkastými odrodovými mandľovými tónmi

Pinot Gris (Rulandské šedé) 22,30 Eur / 0,75 l Viniculture: ??? Alcohol: 13.5% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Čachtice Recommended dishes: K rôznym úpravám morských živočíchov s výraznou chuťou, najlepšie k sépii a kalamárom grilovaným na drevenom uhlí, k rizotu zo sépií s rozmarínom, ďalej k prírodnej úprave lososa a teľacieho mäsa a k bielym syrom.

Akostné odrodové víno biele suché s prívlastkom Výber z hrozna. Víno žltej farby zlatistého odtieňa, s príťažlivou ovocnou arómou tropického ovocia, najmä liči a vyzretých ringlôt a s lahodnou medovou arómou zvýraznenou jemnými tónmi vône mäty a klinčekov. V chuti je víno bohato medovo - ovocné, s ovocnosťou najmä zrelej marhule, s korenistou pikantnosťou a elegantnou ovocno.korenistou dochuťou

Chardonnay 22,50 Eur / 0,75 l Viniculture: ??? Alcohol: 13% Origin: Južnoslovenská vinohradnícka oblasť Recommended dishes: Vhodné ku grilovaným krevetám, carpacciu z tuniaka, hydinovému mäsu na rôzne spôsoby, najlepšie ku kuraťu s bylinkovou plnkou a k sviežim dezertom, napríklad jahodovému carpacciu.

Akostné odrodové víno biele suché s prívlastkom Neskorý zber Víno jemnej zelenožltej farby, s príťažlivou ovocnou vôňou, najmä vinohradníckej broskyne a zrelých jabĺk, zvýraznenou medovými tónmi. Chuť vína je ovocne plná a zároveň prekvapivo jemná, obohatená o kyseliny citrusových plodov, má svieži a lahodný charakter, pretrvávajúci aj v dochuti.

WMC Cuvée Pinot Sur Lie 33,80 Eur / 0,75 l Viniculture: ??? Alcohol: 14% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Recommended dishes: Hodí sa k hydine, bravčovému mäsu ale aj ku kvalitným syrom.

Akostné odrodové víno biele suché s prívlastkom Výber z hrozna. Víno sýtej žltozelenej farby, s príťažlivou bohatou vôňou, najmä s tónmi tropického ovocia, ananásu, kokosu a s vnemami medu, vanilky a dubového dreva. Chuť vína je opulentná, preplnená bohatými ovocnými tónmi, najmä sušeným ananásom, mangom, s decentnou korenistosťou, presvedčivým ovocným extraktom a dlhou krémovou dochuťou. Sur Lie: Vína sur Lie ležia vo vinárstve počas niekoľkých mesiacov na zdravých najjemnejších kvasinkách pri pravidelnom premiešavaní. Týmto dochádza k autolýze kvasiniek, čím sa víno obohacuje o polysacharidy a manoproteíny. Metóda pochádza z francúzskeho Nantes v údolí rieky Loire.

Červené Vína

Frankovka modrá 21,50 Eur / 0,75 l Viniculture: ??? Alcohol: 14% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Dolné Orešany Recommended dishes: K prírodným úpravám červeného mäsa, najlepšie k steaku zo srnčieho chrbta s demiglasse so zeleným korením a kuriatkami, taktiež k tvrdým syrom.

Akostné odrodové víno červené suché s prívlastkom Výber z hrozna. Víno tmavočervenej farby bordového odtieňa, s decentnou odrodovou ovocnou vôňou, hlavne čerešní a sliviek, s interesantným korenisto škoricovým vnemom. Chuť vína je šťavnato ovocná, s dominanciou kôstkového ovocia a škorice, podporená súhrou jemných kyselín a tanínov, s korenisto zamatovou dochuťou

Cabernet Sauvignon 21,50 Eur / 0,75 l Viniculture: ??? Alcohol: 14% Origin: Južnoslovenská vinohradnícka oblasť, Strekov Recommended dishes: K šťavnatým úpravám diviny a hovädzieho mäsa, najlepšie k steaku z jelenieho chrbta s demiglasse z červeného vína a s restovanými hríbmi alebo hovädziemu etrecôte s gratinovanými zemiakmi so smotanou a fazuľkou na slaninke a taktiež k rôznym typom tvrdých syrov.

Akostné odrodové víno červené suché s prívlastkom Výber z hrozna. Víno rubínovo granátovej farby jemného odtieňa, s príťažlivou ovocnou vôňou, najmä tónmi cassis a čierneho bobuľového ovocia a decentnou korenistosťou. Chuť vína je odrodovo ovocná, s lahodnými tónmi čiernych ríbezlí a grafi tu, podporená harmonickou štruktúrou kyselín a tanínov.

Modrý portugal 18,00 Eur / 0,75 l Viniculture: ??? Alcohol: 12.5% Origin: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Dolné Orešany Recommended dishes: K jednoduchším úpravám hydinového alebo králičieho mäsa, najlepšie ku králikovi na smotane s brusnicami a taktiež k hovädziemu mäsu s pikantným zeleninovým šalátom.

Akostné odrodové víno červené suché s prívlastkom Výber z hrozna. Víno sýtej jasnočervenej farby, s ovocnou vôňou kôstkového ovocia, najmä čerešní a višní. Chuť vína je šťavnatá, s ovocnosťou červeného bobuľového ovocia, podporená sviežimi kyselinami, ktoré s jemnou adstringenciou vytvárajú odrodovo výnimočný chuťový vnem vyznačujúci sa pevnosťou a vyrovnanosťou. Fľašová zrelosť: 1- 3 roky.

Alibernet 24,30 Eur / 0,75 l Viniculture: ??? Alcohol: 13% Origin: Južnoslovenská vinohradnícka oblasť, Rubáň Recommended dishes: Vhodné podávať k chuťovo výrazným mäsám, najlepšie k steaku z mufl óna s tymiánovým demiglasse a restovanými kuriatkami, ďalej k rôznym druhom korenených steakov, ragú z diviny a taktiež k tvrdým vyzretým syrom

Akostné odrodové víno červené suché s prívlastkom Neskorý zber. Víno purpurovo rubínovej farby, so silnou ovocnou vôňou, najmä s tónmi čiernych čerešní a černíc a s odrodovo typickým vnemom dozretého maku. Chuť vína je výrazná, so šťavnatou ovocnosťou najmä tmavého bobuľového ovocia, s výbornou štruktúrou tanínov a kyselín, vytvárajúcich dlhú a pevnú dochuť.

Pinot Noir (Rulansdké modré) 28,50 Eur / 0,75 l Viniculture: ??? Alcohol: 12.1% Origin: Južnoslovenská vinohradnícka oblasť Recommended dishes: Víno podávame v kalichoch 500-700ml k hovädziemu ragú na hubách, jahňaciemu stehnus majoránkou alebo k zrelým syrom s modrou plesňou.

Akostné odrodové víno červené suché s prívlastkom Výber z hrozna. Očarujúca fi alovo červená farba vína je po okrajoch kalicha doplnená o tehlovo-ružovkastý odtieň. Prítomnosť lesných malín a zrelých jahôd sa vo vôni postupne zvýrazňuje. Vo víne po prehltnutí spoznáme šťavnatú zmes čerešní a jahôd so štipkou bieleho korenia. Ovocnú štruktúru vína osviežuje mäkká tanínová dochuť.

PRESTIGE

Červené

Modrý Portugal 18,90 Eur / 0,75 l

Neskorý zber, suché

Biele

Chardonnay 18,90 Eur / 0,75 l

Neskorý zber, suché

Rizling rýnsky 22,00 Eur / 0,75 l

Neskorý zber, suché

Rizling vlašský 18,90 Eur / 0,75 l

Neskorý zber, suché

Rulandské biele 18,90 Eur / 0,75 l

Neskorý zber, suché

Sauvignon 22,00 Eur / 0,75 l

Neskorý zber, suché

Veltlínske zelené 18,90 Eur / 0,75 l

Neskorý zber, suché

Ružové

Cabernet Sauvignon - rosé 25,00 Eur / 0,75 l

Bobuľový výber, polosladké

PRESTIGE GOLD

Biele

Tramín červený 31,50 Eur / 0,75 l

???

PRESTIGE OAK WOOD

Červené

Cabernet Franc 49,50 Eur / 0,75 l

Akostné značkové, suché

Merlot 31,50 Eur / 0,75 l

Akostné značkové, suché

Rulandské modré 31,50 Eur / 0,75 l

???

LIMITED EDITION

Camerlon

Akostné značkové, suché

Cabernet Franc

Akostné značkové, suché

Frankovka modrá

???

Biele

Chardonnay 23,00 Eur / 0,75 l

Neskorý zber, polosuché

Rulandské šedé 21,50 Eur / 0,75 l

Neskorý zber, suché

Červené

Rulandské modré 24,90 Eur / 0,75 l

???

Cabernet Sauvignon 22,20 Eur / 0,75 l

???

Nový Zéland

Villa Maria Private Bin Marlborough Sauvignon Blanc, 2013, Austrália Marlborough, Villa Maria Estate 24,90 Eur / 0,75 l Alcohol: 12%

Akostné odrodové víno biele suché. Odroda, ktorá sa stala ambasádorom novozélandských vinárov na celom svete. Vyznačuje sa nádhernou iskrivou žltozelenou farbou. Vôňa je svieža, intenzívne aromatická, špargľová. Florálne tóny pretrvávajú vo vôni aj vo forme čerstvo pokosenej trávy. Kyselinky sú vo víne citeľné, ale nevtieravé. Chuť vína je komplexne svieža, zaguľatená najmä po tónoch špargle a listoch čiernej ríbezle. Výborne chutí aj ako aperitív na terase a rovnako dobre podporí chuť ľahkých letných šalátov

Austrália

Penfolds Koonunga Hill Shiraz-Cabernet Sauvignon, 2011, Austrália, Penfolds 23,30 Eur / 0,75 l Alcohol: 13.5%

Akostné odrodové víno červené suché. Víno granátovo červenej farby s tmavým okrajom. Vôňa intenzívna, komplexná a korenistá so stopami čokolády, cédrového dreva a ľahkého nádychu tabaku. Chuť stredne plná, mladá, ovocná a vyvážená. Prevažujú v nej ovocné tóny malín a ostružín, na podnebí cítiť čierne korenie a v závere prevažujú jemne triesloviny.

USA

R. Mondavi Private Selection Cabernet Sauvignon, 2010, USA Central Coast, Robert Mondavi winery 29,60 Eur / 0,75 l Alcohol: 13.5%

Akostné odrodové víno červené suché. Velké červené víno s rubínovo purpurovej farby a intenzívnej podmanivej vône čiernych ríbezlí a tmavého lesného ovocia, najmä čučoriedok a černíc, obohatenej o grafi tové, cédrové tóny spojené so sušenými bylinkami a kávou. Chuť je výrazne exktraktívna, s ovocnosťou tmavého bobuľového ovocia, delikátne korenistá, s vynikajúcou štruktúrou kyselín a tanínov.

Chateau Ste. Michelle Dry Riesling, 2011, USA Washington, Ste. Michelle Chateau 23,00 Eur / 0,75 l Alcohol: 12%

Akostné odrodové víno biele suché. Víno sýtej zelenožltej farby so zlatistým odleskom na okraji. Vôňa vína je široká a plná, v ktorej pociťujeme lahodné, ovocné tóny hrušky, kandizovaných citrusových plodov a jemného náznaku petroleja. Chuť vína je zaguľatená so sviežimi a harmonickými kyselinkami a neuveriteľne krásnou ovocnou dochuťou.

Chile

Errazuriz Max Reserva Merlot, 2010, Chile Aconcaqua Valley, Errazuriz 29,40 Eur / 0,75 l Alcohol: 14%

Akostné odrodové víno červené suché. Farba vína je temná rubínová s granátovým okrajom. Viskozita na skle zodpovedá vyššiemu obsahu alkoholu. Vôňa vína je pekná, odrodová na úvod príjemná cassisová aróma čiernych ríbezlí podčiarknutá sladkým korením. Chuť vína je šťavnatá s uhladenými trieslovinami. Tmavé lesné kríčkové ovocie je zvýraznené jemným dymovým podtónom.

JAR

Kanonkop Kadette 2011, Južná Afrika Stellenbosch, Kanonkop 25,20 Eur / 0,75 l Alcohol: 14%

Akostné odrodové víno červené suché. Sýta rubínovočervená farba so svetločerveným okrajom. V jeho vôni prevládajú intenzívne stopy lesných plodov spoločne s tónmi sladkého korenia a dubového sudu. V chuti je víno opulentné a pekne vyvážené. Postupne sa v chuti javia stopy čiernych ríbezlí a višní v čokoláde. Dochuť je dlhá.

Argentína

Norton Reserve Malbec, 2010, Argentína Medoza, Norton Bodega 27,20 Eur / 0,75 l Alcohol: 14.5%

Akostné odrodové víno červené suché. Expresívna aróma, koncentrovaná ovocná chuť s hladkou zamatovou textúrou a dlhou harmonickou dochuťou. Vyniká hustotou a kompaktnosťou. Jeden z najlepších Malbecov vôbec.

Francúzsko

Gerard Bertrand Prima Nature Syrah, 2011, Francúzsko Languedoc-Roussillon, Gerard Bertrand 18,70 Eur / 0,75 l Alcohol: 14%

Akostné odrodové víno červené suché. Farba je plná,rubínovo-granátová. Vôňa pripomína čierne bobule, kandizovaný pomaranč, cierne olivy a nádych karamelu. V chuti pociťujeme šťavnaté červené bobule s tanínovým záverom a peknou štruktúrou.

Contact

Hotel Dolphin qr code

Hotel Dolphin****

Štefánikova 78

903 01 Senec, Slovensko


Tel.: +421 2 20 20 40 40 Fax: +421 2 20 20 40 41 info@hoteldelfin.sk

Event & sales manager

Tel.: +421 903 444 400 marketing@hoteldelfin.sk
Where are we? Pin

Networking Map

Hotel Dolphin Vás žiada o súhlas s používaním Vašich údajov na nasledujúce účely:

Vaše osobné údaje budú spracované a informácie z vášho zariadenia (súbory cookie, jedinečné identifikátory a ďalšie údaje zariadenia) môžu byť uchovávané, používané a zdieľané s dodávateľmi tretích strán, prípadne používané konkrétne týmto webom alebo aplikáciou. Niektorí dodávatelia môžu spracúvať vaše osobné údaje na základe oprávneného záujmu, proti ktorému môžete vzniesť námietku pomocou možností nižšie. Súhlas môžete zrušiť prejdením na odkaz v dolnej časti tejto stránky alebo v našich pravidlách ochrany súkromia.

Technické cookies

Tieto cookies potrebujete pre správny chod webovej stránky. Obsahujú anonymizované informácie o Vaších výberoch

Analytické cookies

Pre vylepšenie naších služieb, využívame službu Google Analytics, ktorá odosiela anonymné informácie o Vašej návšteve a zbiera agregované dáta o zvyklostiach návštevníkov, vďaka ktorým denno denne vylepšujeme naše služby.

Spravovať možnosti
Odmietnuť