sk en
Call us
Reservation Rezervovať Mini arrow
sk en
fitness-and-spa.jpg

fitness & spa

Fitness centrum

Pre vyznávačov aktívneho oddychu ponúkame fitness centrum s najmodernejším vybavením a náradím vysokého štandardu – Technogym. Hoteloví návštevníci fitness centra si môžu oddýchnuť v komornom bare a vybrať si z ponuky zdraviu prospešných nápojov.

7 kardio strojov so samostatnými zabudovanými LCD monitormi, kde si zvolíte program individuálne podľa Vašich požiadaviek a možností

 • - Vertikálne bicykle
 • - Bežiaci pás
 • - Stepper
 • - Žinenka
 • - Fitlopty
 • - spinningové* bicykle

* Spinning - Spinning je stručne charakterizovaný ako skupinové cvičenie na stacionárnych bicykloch, ktoré spojuje hudbu, motiváciu a predstavivosť do jedného celku s presne dávkovaným tréningom. Alfou a omegou spinningového tréningu je lektor. Keďže záťaž je variabilná a každý si ju môže nastavovať podľa toho, ako sa cíti, je spinning skutočne takmer pre každého aspoň so základnou kondíciou. Spinning je bezpečný šport bez nárokov na kĺbový aparát a keďže sa v ňom strieda päť rôznych štýlov jazdy, nájde uplatnenie u ľudí s odlišnými cieľmi. Je určený pre každého kto si chce udržiavať, alebo zlepšiť svoju fyzickú kondíciu, pre vrcholových športovcov, ako aj pre ľudí tvarujúcich svoju postavu. V priebehu jedného tréningu je možné spáliť 400 až 600 kcal. Na to aby človek dokázal plniť svoje špecifické ciele, mal by využívať prístroj na meranie srdcovej činnosti. Napríklad pre chudnutie je výhodnejšie udržiavať pulzovú frekvenciu v rozsahu 65 – 75 % z maxima srdcovej činnosti.

Thermometer Prístupnosť: Pre ubytovaných hostí
Thermometer Prevádzková doba: Denne od 7:00 do 22:00

Bazén

Klienti nášho hotela môže využiť náš plavecký bazén. Krytá hala poskytuje priestor pre rekreačné či športové plávanie. Vítané sú aj rodiny s deťmi.

Thermometer Dĺžka: 20 metrov
Thermometer Šírka: 3 plavecké dráhy
Thermometer Teplota vody: 26 °C – 32 °C
Thermometer Prístupnosť: Pre ubytovaných hostí
Thermometer Prevádzková doba: Denne od 7:00 do 22:00

Wellness centrum - sauna

Vo Wellness centre Hotela Dolphin ****, Senec môžete navštíviť tri druhy sauny – fínsku, parnú a soľnú.

Fínska sauna

Naša fínska sauna je vyrobená z kvalitného dreva – zo severského smreku. Vo vnútri je nerezová saunová pec, ktorá sa môže polievať vodou. Dvere sauny sú celosklenené, majú bezpečnostné zatváranie a sú vyrobené zo špeciálneho tvrdeného skla. Po saunovaní odporúčame využiť ochladzovacie sprchy. Fínsku saunu ponúkame ako zmiešanú saunu pre ženy aj mužov. V prípade záujmu môžete využiť saunu ako súkromnú službu za poplatok. Kapacita fínkej sauny je 6-8 osôb. Pôsobenie sauny na organizmus je mnohostranné. Vplyvom vysokej teploty (60 až 110 °C, minimálna vlhkosť vzduchu 10 – 30 %) dochádza predovšetkým k značnému prekrveniu kože. Sauna do nemalej miery reguluje krvný tlak (osoby s vyššími hodnotami krvného tlaku sa musia saunovať veľmi opatrne) a telesná teplota sa priemerne zvyšuje o 1 – 2 °C. Zvýšené prekrvenie a prehriatie môže zlepšovať pohyblivosť svalstva a kĺbov, poprípade znižovať bolesti. Vyššia teplota aktivizuje činnosť mazových žliaz, kedy dochádza aj k vyplaveniu nečistôt z kože, čo má podstatný kozmetický význam. Sauna patrí k najvšestrannejším otužovacím procedúram a význam má aj ako prevencia rôznych chorôb z nachladnutia.

Parná sauna

Je sauna s teplotou 45-55°C a vysokou vlhkosťou vzduchu (až 100%). Medzi jej účinky patrí predovšetkým uvoľnenie svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou relaxáciou. Vyššia teplota vzduchu napomáha tiež k zvýšeniu potenia tela a tým sa organizmus zbavuje toxických látok. Ďalej dochádza k posilneniu imunitného systému, oslabeného hlavne po rôznych ťažkých infekčných ochoreniach. Parné kúpele priaznivo pôsobia aj na regeneráciu pokožky. Odporúčaná dĺžka pobytu v parnej saune je 15 minút, následne je vhodné organizmus patrične ochladiť - napr. ľadovou sprchou a dopriať mu krátky relax. Procedúru je možné viackrát (dva až trikrát) opakovať. V parnej saune je teplota iba niekoľko stupňov Celzia nad teplotou tela, ale vlhkosť je prakticky stopercentná. V takejto saune sa veľmi dobre prekrví podkožie, ale telo sa neprehreje. Predstavuje nižšiu záťaž organizmu, preto si ju po konzultácii so svojím lekárom môžu dovoliť i ľudia, ktorí nemôžu kvôli zdravotným problémom navštevovať klasickú saunu. Saunovanie po veľkej námahe telo zbavuje únavy a k správnemu saunovaniu neodmysliteľne patrí aj vhodný pitný režim.

Parná soľná sauna

Vďaka soli z Mŕtveho mora pomáha nielen dýchaniu. Účinky soli sa prejavia aj na vašej pokožke, ktorá sa zjemní a prekrví. Parný kúpeľ s veľmi príjemnou esenciou pripomínajúcou svieži les, účinkuje predovšetkým na dýchacie cesty a prispieva k uvoľňovaniu hladkého svalstva priedušiek. V dôsledku toho dochádza k prehĺbeniu dýchania a lepšiemu okysličovaniu organizmu. Oddychová a relaxačná miestnosť: Najmä po saune odporúčame relaxáciu v oddychovej miestnosti. Pohodlne sa uložte do špeciálnych oddychových ležadiel a vychutnajte si pokoj pri počúvaní relaxačnej hudby. Atmosféru výborne dotvára príjemný interiér. Kapacita oddychovej miestnosti je 3 osoby.

Prevádzková doba: Wellness centrum je otvorené denne v čase od 7.00 do 22.00 hod.

Poznámka: Minimálny počet osôb pre vstup do saunového sveta 2 osoby.

Wellness centrum - masáže

V prípade záujmu Vám na objednávku zabezpečíme masáž podľa Vášho výberu, ktorá bude vykonaná profesionálnym, vyškoleným a skúseným masérom. V samostatnej masážnej miestnosti Vám bude poskytnutá klasická, relaxačná alebo reflexná masáž chodidiel. Dĺžka trvania masáže môže byť 30, 45, 60 minút.Cena zahŕňa:

 • láskavý prístup ku klientovi a k jeho potrebám
 • vybranú samotnú procedúru na masérskom stole
 • príjemné prostredie, podfarbené relaxačnými tónmi, intimitu a nerušený priebeh procedúry
 • rešpektovanie individuálnych požiadaviek a potrieb klienta

Hotelovým hosťom sú vrámci wellness centra k dispozícii:

 • šatne so skrinkami
 • sprchy a toalety ( zvlášť pre dámy a pre pánov )
 • uteráky, osušky, plachty
 • minerálna voda na doplnenie pitného režimu
 • informačné materiály a návody

Kontakt

Hotel Dolphin qr code

Hotel Dolphin****

Štefánikova 78

903 01 Senec, Slovensko


Tel.: +421 2 20 20 40 40 Fax: +421 2 20 20 40 41 info@hoteldelfin.sk

Event & sales manager

Tel.: +421 903 444 400 marketing@hoteldelfin.sk
Kde nás nájdete? Pin

Networking Map