sk en
Call us
Reservation Rezervovať Mini arrow
sk en
wine-cellar-1.jpg
wine-cellar-3.jpg
wine-cellar-4.jpg

Vínna pivnica

Pod Hotelom Dolphin****, Senec, ktorý sa vypína do výšky 5. podlažia môžete navštíviť vínnu pivnicu s dobovou tehlovou klenbou, ktorá je svojho druhu ojedinelá a na Slovensku celkom výnimočná. Vínna pivnica ponúka skvelý priestor pre pôsobivé individuálne a skupinové vínne degustácie so širokou ponukou slovenských a zahraničných vín s možnosťou predaja pre širokú verejnosť so zabezpečeným odborným poradenstvom pri výbere.

Vínna karta Hotela Dolphin****, Senec prekvapí uváženým výberom - ponuka slovenských a zahraničných vín uspokojí aj tých najnáročnejších milovníkov kvalitného vína.

Prosecco Extra Dry DOCG 29,00 Eur / 0,75 l

Prosecco je dnes jednoznačne najznámejšie talianske šumivé víno. Zvyčajne sa dorába z odrody Glera (“Prosecco”). V Taliansku sa produkuje v regiónoch Veneto a Friuli Venezia Giulia, pričom najvyššiu kvalitu dosahuje v zónach DOCG v blízkosti Conegliano a Valdobbiadene, v kopcoch severne od Trevisa. Prosecco neustále naberá na popularite ako veľmi chutný a lacnejší substitút Champagne. Až do 60. rokov bolo Prosecco skôr brané ako sladké a ťažko odlíšiteľné od šumivého Asti vína, ktoré sa produkovalo v Taliansku, v oblasti Piemontu. Časom sa však zlepšili výrobné postupy, čo viedlo k vysoko kvalitným suchým vínam, ako ich poznáme dnes. Prosecco sa vyrába metódou Charmat, kde druhotná fermentácia prebieha v tankoch z nerezovej ocele, čo robí túto produkciu menej nákladnou. Prosecco má v porovnaní s inými šumivými vínami nižší obsah alkoholu (11-12 %). Prosecco býva výrazne aromatické a svieže víno s tónmi žltého jablka, hrušky, bielej broskyne a marhule (často orechová príchuť mandlí). Ocenenia získava najmä vďaka svojej bohatej chuti a komplexnej sekundárnej vôni. Chuť Prosecca býva obvykle ľahká, svieža a pomerne jednoduchá.

Chateau Zumberg Methode Classic Brut, Pavelka 24,00 Eur / 0,75 l

Toto šumivé víno označením Blanc de Blanc nezapiera, že pri jeho zrode stojí odroda Chardonnay. Jemné ovocné tóny tohto cuvée dotvárajú odrody Pinot Blanc a Rizling Rýnsky. Jeho jemné perlenie je príjemným spoločníkom na sviatočné chvíle. Oceníte ho aj ako aperitív. Obsah alkoholu 12,5 %.

Moët & Chandon Brut Imperial 90,00 Eur / 0,75 l

Moët & Chandon Imperial Brut je francúzska klasika medzi šampanskými. Harmonické cuvée Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier. Svetlo žltá farba so zelenými odtieňmi; subtílny vinný buket s limetkovým kvetom. Objem alkoholu 12%.

Hubert de Luxe 18,00 Eur / 0,75 l

Toto aromatické biele šumivé víno, vyrobené metódou asti, patrí momentálne medzi najpopulárnejšie z portfólia produktov spoločnosti. Cuvée je zložené z aromatických odrôd bielych vín Irsay Oliver, Muškát Ottonel a Moravský muškát. Sú preň charakteristické bohaté perlenie, svieža žltá farba, výrazný muškátový buket a perzistentná lahodná sladká chuť, ktoré z neho robia výborný nápoj k dezertom. Objem alkoholu 7%.

Hubert Brut 15,00 Eur / 0,75 l

Prenikavý Hubert Club brut je symbiózou hrdého Rizlingu vlašského, korenistého Veltínskeho zeleného a kvetinkového Müller Thurgau. Poznávacím znamením Hubertu Club brut je nielen bohaté perlenie, svieža ovocná vôňa, ale najmä neopakovateľná harmonická chuť, ktorá robí tento sekt výnimočným. Vďaka týmto vlastnostiam sa výborne hodí k zdravej morskej kuchyni, k morským plodom, rybám a mäkkýšom. Objem alkoholu 12%.

Hubert Semi-sweet 15,00 Eur / 0,75 l

Obľúbený polosladký Hubert Club v sebe skrýva kombináciu cukrov a kyselín, ktoré sú vyvážené v správnom pomere a robia tak z tohto sektu lahodný mok. Vyznačuje sa dynamickým perlením a oku lahodiacou žltozelenou farbou. Odporúčame ho podávať s nákypmi a sladkými piškótovými jedlami. Objem alkoholu 11,5%.

Biele Vína

Rizling Rýnsky 18,00 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Pavelka a syn Alkohol: 13% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Odporúčané pokrmy: Vhodné k ľahším jedlám ako sú ryby, plody mora a hydina.

Akostné odrodové víno biele suché s prívlastkom Výber z hrozna. Hrozno bolo zberané redukovaným zberom, lisované na horizontálnom pneumatickom lise. Fermentácia prebieha v nerezových tankoch riadeným kvasením. Farba vína je jemná, zlatistá. Bukét sa vyznačuje vôňou lipového kvetu, zrelého hrozna, v chuti je víno výrazné a plné. Výrazná chuť Vám zanechá krásny zážitok.

Rizling Vlašský 17,00 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Pavelka a syn Alkohol: 13% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Odporúčané pokrmy: Vhodné k ľahším jedlám ako sú ryby, plody mora a hydina.

Akostné odrodové víno biele suché s prívlastkom Neskorý zber. Hrozno bolo zberané redukovaným zberom, lisované na horizontálnom pneumatickom lise. Fermentácia prebieha v nerezových tankoch riadeným kvasením. Farba vína je jemná, zlatistá. Bukét sa vyznačuje vôňou lipového kvetu, zrelého hrozna, v chuti je víno výrazné a plné. Výrazná chuť Vám zanechá krásny zážitok.

Pinot Blanc (Rulandské biele) 18,50 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Pavelka a syn Alkohol: 12.5% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Odporúčané pokrmy: Víno je vhodné do gastronómie a na bežné popíjanie.

Akostné odrodové víno biele suché s prívlastkom Výber z hrozna. Táto odroda bola zberaná redukovaným zberom, fermentácia prebiehala v nerezových tankoch pri regulovanej teplote. Farba vína je slamovo-zelenkastá naznačujúca ročník a vôňou pripomínajúc čerstvé ovocie. Chuť vína je šťavnatá, ovocná s plnou kyselinkou a strednou dochuťou.

Pinot Gris (Rulandské šedé) 21,30 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Pavelka a syn Alkohol: 12.5% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Odporúčané pokrmy: Víno je vhodné do gastronómie a na bežné popíjanie.

Akostné odrodové víno biele suché s prívlastkom Výber z hrozna. Odroda vznikla mutáciou Rulandského modrého v Burgunsku. Udomácnilo sa i u nás a pri dobrej starostlivosti odmení vinohradníka kvalitnou úrodou, ktorú zberá redukovaným zberom. Kvalitné víno sa získava z kvalitne vyzretého hrozna.Víno sa vyznačuje harmóniou, plnosťou a krásnou farbou

Chardonnay 21,50Eur / 0,75 l Vinárstvo: Pavelka a syn Alkohol: 12.5% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Odporúčané pokrmy: Ideálne podávať k bravčovému mäsu, hydine a syrom

Akostné odrodové víno biele suché s prívlastkom Výber z hrozna. Úžasné svieže a jemne aromatické víno. Je harmonickejšie, so zamatovo-ovocným buketom, s vyváženou kvalitou jednotlivých ročníkov

Veltlínske zelené 17,80 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Pavelka a syn Alkohol: 12% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Odporúčané pokrmy: Mohutnejšie telo a typická mandľovina ho predurčili na doplnenie gurmánskeho zážitku pri konzumovaní väčšiny druhov mäsa a niektorých druhov rýb. Vždy sa jemne snúbi s jemnými omáčkami doplňujúcimi kulinárske hody chleboviny

Akostné odrodové víno biele suché s prívlastkom Neskorý zber. Fermentácia prebieha v nerezových tankoch reguláciou teploty, tzv. riadené kvasenie bez prístupu vzduchu.Hrozno je z redukovaného zberu. Chuť vína je jemne horkomandľová, plná a harmonická, príjemné kyseliny, farba jemne žltozelená až zlatá

Tramín červený 22,50 Eur / 0,5 l Vinárstvo: Pavelka a syn Alkohol: 12% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Odporúčané pokrmy: Je vhodné aj k dezertom.

Akostné odrodové víno biele polosladké s prívlastkom Bobuľový výber. Tramín červený je vzácna odroda a jeho buket je nezameniteľný. Bobule sú ružovkasté až červené. Víno má zlatožltú farbu a výraznú ovocno korenistú chuť. Pochádza z južného Tirolska a je pomenovaná podľa malého mestečka Tramín, kde sa tradícia pestovania datuje od XV. Storočia. Je veľmi náročný na polohu a pri nízkej cukornatosti má nizku hodnotu. Víno z tohto hrozna je úžasné, plné, extraktívne s vôňou ruží a muškátu. Korenistý, dnes pri reduktívnom spôsobe výroby jemnejší a lahodnejší zlatistý mok. Z našich malokarpatských strání je to vždy víno vhodné pre najkrajšie chvíle Vášho života.

Tramín červený 21,30 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Pavelka a syn Alkohol: 12% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Odporúčané pokrmy: Je vhodné aj k dezertom.

Akostné odrodové víno biele suché s prívlastkom Výber z hrozna. Tramín červený je vzácna odroda a jeho buket je nezameniteľný. Bobule sú ružovkasté až červené. Víno má zlatožltú farbu a výraznú ovocno korenistú chuť. Vôňa pripomína zmes čierneho korenia a prezretého ovocia. Víno patrí k najžiadanejším vďaka vyváženému obsahu kyselín.

Pálava 21,50 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Pavelka a syn Alkohol: 13% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Odporúčané pokrmy: Je vhodné k predkrmom ale aj k dezertom.

Akostné odrodové víno biele polosuché s prívlastkom Výber z hrozna. Výrazná aróma reprezentuje túto odrodu v každom smere. Starostlivý výber hrozna zabezpečil kvalitu chute. Harmonické kyselinky spríjemňujú jeho celkový dojem

Paves cuvée barrique 28,80 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Pavelka a syn Alkohol: 13% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Odporúčané pokrmy: Vhodné k pokrmom z bravčového mäsa a syrom.

Akostné odrodové víno biele suché. Paves je jedinečné cuveé odrôd Chardonnay, Rizling rýnsky a Muller thurgau. Je to značkové víno a začali sme ho pripravovať v roku 2002. Starostlivo pristupujeme ku každej kupáži v ročníku. Víno Vás očarí neopakovateľnou vôňou južného ovocia, vanilki a plnosťou, ktorú získalo vyzrievaním v barikových sudoch.

Psss 18,00 Eur / 0,75 l

Značkové perlivé biele víno, polosuché

Rizling rýnsky 21,00 Eur / 0,75 l

Výber z hrozna, polosuché

Ružové Vína

Rose cuvée 18,00 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Pavelka a syn Alkohol: 12.5% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Odporúčané pokrmy: Hodí sa k hydine, bravčovému mäsu ale aj ku kvalitným syrom

Akostné odrodové víno ružové suché s prívlastkom Neskorý zber. Toto cuvée je z odrôd Cabernet Sauvignon a Frankovka modrá, dopestovaných na južných svahoch Malých Karpát. Víno Vás očari svojou sviežosťou a ľahkosťou.

Rossante 18,00 Eur / 0,75 l

Značkové perlivé ružové víno, polosuché

Červené Vína

Pinot noir (Rulandské modré) 21,30 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Pavelka a syn Alkohol: 13% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Odporúčané pokrmy: Vhodné k pokrmom z bravčového mäsa a syrom.

Akostné odrodové víno červené suché s prívlastkom Výber z hrozna. Plné kvalitné víno s chuťou a vôňou po čiernych malinách či lesných jahodách. Po vyzretí má tehlovo-oranžové sfarbenie, je zamatovo-korenisté, s jemnou trieslovinovou príchuťou. Vyzrievalo v nových dubových sudoch

Cabernet Sauvignon 21,30 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Pavelka a syn Alkohol: 12.5% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Odporúčané pokrmy: Víno sa odporúča podávať k bravčovému mäsu a syrom

Akostné odrodové víno červené suché s prívlastkom Výber z hrozna. Víno tmavej rubínovogranátovej farby s komplexnou ovocnou vôňou, s dominanciou čiernych ríbezlí, lesného ovocia a s príjemnou korenistosťou. Chuť vína je koncentrovaná s výraznými tónmi čiernych ríbezlí, podporená výbornou štruktúrou kyselín a tanínov s mohutnou ovocnou dochuťou.

Frankovka modrá 20,90 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Pavelka a syn Alkohol: 13.5% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Odporúčané pokrmy: Víno sa odporúča podávať k bravčovému mäsu a syrom.

Akostné odrodové víno červené suché s prívlastkom Výber z hrozna. Frankovka s vôňou kôstkového ovocia, najmä višní a čerešní a s podtónmi muškátového orecha a zeleného drievka. Ovocná chuť, najmä dozrievajúcich čerešní, svieže kyseliny a príjemná dochuť. Frankovka máva vyšší obsah trieslovín a preto je tvrdšia, ale správnou technológiou sa dosiahne jej jemná a plná, na jazyku škoricovo-korenistá lahodná chuť.

Neronet 24,90 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Pavelka a syn Alkohol: 12.5% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Odporúčané pokrmy: Víno sa odporúča podávať k tmavému mäsu a zrejúcim syrom.

Akostné odrodové víno červené suché. Víno je intenzívne farebné, harmonické, vhodné do kupáží. Má špecifi ckú vôňu a chuť po višniach či sušených slivkách. Dobré ročníky pozitívne vplývajú na jeho kvalitu.

Svätovavrinecké 18,50 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Pavelka a syn Alkohol: 13% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Odporúčané pokrmy: Víno sa odporúča podávať k tmavému mäsu a zrejúcim syrom.

Akostné odrodové víno červené suché. Obľúbené lahodné a harmonické víno s príjemným buketom a chuťou po čiernom korení, ktoré vyzrievaním ziskava na plnosti a nádhernej červenej farbe. Táto odroda patrí medzi najrozšírenejšie odrody v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Hrozno je zberané redukovaným zberom a v zóne hrozna je odlistené. Víno je lahodné, príjemné a veľmi obľúbené. Zrením sa stáva plné, zamatové s jemným slamovo - silážnym tónom vo vôni. Jablčno mlična fermantácia posúva naše vavrince medzi najkrajšie červené vína vhodné aj na najvýznamnejšie príležitosti

Dunaj 18,50 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Pavelka a syn Alkohol: 13% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Odporúčané pokrmy: Víno sa odporúča podávať k tmavému mäsu a zrejúcim syrom

Akostné odrodové víno červené suché s prívlastkom Výber z hrozna. Odroda bola vyšlachtená v roku 1958 vo Výskumnom ústave vinohradníckom v Bratislave z odrôd Muškát bouchet x Oporto x Svätovavrinecké. Hrozno dozrieva už v polovici septembra. Je citlivé na múčnatku.. Odroda dáva veľmi dobré úrody so značnou cukornatosťou. Toto krásne víno má tmavočervenú farbu s výraznou ovocnou chuťou po prezretých čerešniach, ktorá postupne prechádza do čokoládových tónov. Víno je plné, šťavnaté a pôsobí harmonicky.

Trojka 20,00 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Pavelka a syn Alkohol: 12.5% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Odporúčané pokrmy: Víno sa odporúča podávať k tmavému mäsu a zrejúcim syrom.

Akostné odrodové víno červené suché s prívlastkom Výber z hrozna. Víno s rukopisom výrobcu a výnimočným terroir. Je to jedinečné cuveé Alibernetu, Frankovky modrej a Dornfelderu, ktoré dozrievajú na južných svahoch Malých Karpát. Názov vína je odvodený zo zloženia uvedených troch vín - preto názov Trojka. Toto víno Vás očarí svojou plnosťou, zamatovou chuťou, buketom po lesných plodoch a krásnou rubínovou farbou.

Paves 41,50 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Pavelka a syn Alkohol: 13.5% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Odporúčané pokrmy: Víno sa odporúča podávať k tmavému mäsu, zrejúcim syrom a divine. (vlajková loď spoločnosti, podávané pri slávnostnej večeri na počesť Anglickej kráľovnej a na inaugurácií Slovenského prezidenta)

Značkové víno červené suché barrique. Paves je jedinečné cuvée odrôd Cabernet sauvignon, Frankovka modrá a Neronet, dopestovaných na južných svahoch Malých Karpát. Víno Vás očarí neopakovateľnou vôňou bobuľového ovocia a plnosťou, ktorú získalo tzrením v barikových sudoch. Toto značkové cuvée sme fi rma VPS pripravuje už od roku 1999. Každý rok kupáž pripravujeme veľmi starostlivo. Snažíme sa dodržať dominatné znaky - lahodnosť, plnosť, nevtieravosť a príjemnú farebnosť. Podobne ako pri výrobe parfémov spoliehame na hlavu, ktorou je Cabernet sauvignon spolu základ tvorí vyrovnaná Frankovka a srdcom, ktoré naše cuvée poháňa je Neronet nenápadný a spoľahlivý.

Alibernet 24,50 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Pavelka a syn Alkohol: 13.5% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Pezinok Odporúčané pokrmy: Víno sa odporúča podávať k divine.

Akostné odrodové víno červené suché s prívlastkom Výber z hrozna.Odroda bola vyšlachtená v roku 1950 v Odese.Ako Odejskij čornyj ho pestujú v Moldavsku až dodnes. Vznikla krížením odrôd Alicanté busché x Cabernet sauvignon. Pre svoje vysoké a pravidelné úrody je s obľubou pestovaná i na Slovensku.Víno má v úspešných ročníkoch nádherný kabernetový bukét, vysokú farbu, harmonickú a lahodnú chuť, ktorá ho predurčuje pre gurmánov. Napriek tomu, že v nepriaznivých ročníkoch je hrozno málo farebné a kyseliny mimoriadne vysoké, vinohradníci si s touto odrodou vedia poradiť. Správna primárna fermentácia a pribech jablčno-mliečnej fermentácie a vyzrievanie v sudoch sú zárukou primeranej kvality konečného produktu. Preto je Alibernet stále častejšie spoločníkom pri našom stolovaní.

Biele Vína

Veltlínske zelené 18,80 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Mrva & Stanko Alkohol: 12.5% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Dolné Orešany Odporúčané pokrmy: Teplé úpravy tresky a morského jazyka, jednoduchšie úpravy teľacieho, prípadne hydinového mäsa

Akostné odrodové víno biele suché s prívlastkom Neskorý zber. Víno zelenožltej farby, s jemnou ovocnou vôňou zeleného ovocia a lúčnych kvetov. Chuť vína je lahodne ovocná, s jemnými kyselinami a horkastými odrodovými mandľovými tónmi

Pinot Gris (Rulandské šedé) 22,30 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Mrva & Stanko Alkohol: 13.5% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Čachtice Odporúčané pokrmy: K rôznym úpravám morských živočíchov s výraznou chuťou, najlepšie k sépii a kalamárom grilovaným na drevenom uhlí, k rizotu zo sépií s rozmarínom, ďalej k prírodnej úprave lososa a teľacieho mäsa a k bielym syrom.

Akostné odrodové víno biele suché s prívlastkom Výber z hrozna. Víno žltej farby zlatistého odtieňa, s príťažlivou ovocnou arómou tropického ovocia, najmä liči a vyzretých ringlôt a s lahodnou medovou arómou zvýraznenou jemnými tónmi vône mäty a klinčekov. V chuti je víno bohato medovo - ovocné, s ovocnosťou najmä zrelej marhule, s korenistou pikantnosťou a elegantnou ovocno.korenistou dochuťou

Chardonnay 22,50 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Mrva & Stanko Alkohol: 13% Pôvod hrozna: Južnoslovenská vinohradnícka oblasť Odporúčané pokrmy: Vhodné ku grilovaným krevetám, carpacciu z tuniaka, hydinovému mäsu na rôzne spôsoby, najlepšie ku kuraťu s bylinkovou plnkou a k sviežim dezertom, napríklad jahodovému carpacciu.

Akostné odrodové víno biele suché s prívlastkom Neskorý zber Víno jemnej zelenožltej farby, s príťažlivou ovocnou vôňou, najmä vinohradníckej broskyne a zrelých jabĺk, zvýraznenou medovými tónmi. Chuť vína je ovocne plná a zároveň prekvapivo jemná, obohatená o kyseliny citrusových plodov, má svieži a lahodný charakter, pretrvávajúci aj v dochuti.

WMC Cuvée Pinot Sur Lie 33,80 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Mrva & Stanko Alkohol: 14% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť Odporúčané pokrmy: Hodí sa k hydine, bravčovému mäsu ale aj ku kvalitným syrom.

Akostné odrodové víno biele suché s prívlastkom Výber z hrozna. Víno sýtej žltozelenej farby, s príťažlivou bohatou vôňou, najmä s tónmi tropického ovocia, ananásu, kokosu a s vnemami medu, vanilky a dubového dreva. Chuť vína je opulentná, preplnená bohatými ovocnými tónmi, najmä sušeným ananásom, mangom, s decentnou korenistosťou, presvedčivým ovocným extraktom a dlhou krémovou dochuťou. Sur Lie: Vína sur Lie ležia vo vinárstve počas niekoľkých mesiacov na zdravých najjemnejších kvasinkách pri pravidelnom premiešavaní. Týmto dochádza k autolýze kvasiniek, čím sa víno obohacuje o polysacharidy a manoproteíny. Metóda pochádza z francúzskeho Nantes v údolí rieky Loire.

Červené Vína

Frankovka modrá 21,50 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Mrva & Stanko Alkohol: 14% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Dolné Orešany Odporúčané pokrmy: K prírodným úpravám červeného mäsa, najlepšie k steaku zo srnčieho chrbta s demiglasse so zeleným korením a kuriatkami, taktiež k tvrdým syrom.

Akostné odrodové víno červené suché s prívlastkom Výber z hrozna. Víno tmavočervenej farby bordového odtieňa, s decentnou odrodovou ovocnou vôňou, hlavne čerešní a sliviek, s interesantným korenisto škoricovým vnemom. Chuť vína je šťavnato ovocná, s dominanciou kôstkového ovocia a škorice, podporená súhrou jemných kyselín a tanínov, s korenisto zamatovou dochuťou

Cabernet Sauvignon 21,50 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Mrva & Stanko Alkohol: 14% Pôvod hrozna: Južnoslovenská vinohradnícka oblasť, Strekov Odporúčané pokrmy: K šťavnatým úpravám diviny a hovädzieho mäsa, najlepšie k steaku z jelenieho chrbta s demiglasse z červeného vína a s restovanými hríbmi alebo hovädziemu etrecôte s gratinovanými zemiakmi so smotanou a fazuľkou na slaninke a taktiež k rôznym typom tvrdých syrov.

Akostné odrodové víno červené suché s prívlastkom Výber z hrozna. Víno rubínovo granátovej farby jemného odtieňa, s príťažlivou ovocnou vôňou, najmä tónmi cassis a čierneho bobuľového ovocia a decentnou korenistosťou. Chuť vína je odrodovo ovocná, s lahodnými tónmi čiernych ríbezlí a grafi tu, podporená harmonickou štruktúrou kyselín a tanínov.

Modrý portugal 18,00 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Mrva & Stanko Alkohol: 12.5% Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Dolné Orešany Odporúčané pokrmy: K jednoduchším úpravám hydinového alebo králičieho mäsa, najlepšie ku králikovi na smotane s brusnicami a taktiež k hovädziemu mäsu s pikantným zeleninovým šalátom.

Akostné odrodové víno červené suché s prívlastkom Výber z hrozna. Víno sýtej jasnočervenej farby, s ovocnou vôňou kôstkového ovocia, najmä čerešní a višní. Chuť vína je šťavnatá, s ovocnosťou červeného bobuľového ovocia, podporená sviežimi kyselinami, ktoré s jemnou adstringenciou vytvárajú odrodovo výnimočný chuťový vnem vyznačujúci sa pevnosťou a vyrovnanosťou. Fľašová zrelosť: 1- 3 roky.

Alibernet 24,30 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Mrva & Stanko Alkohol: 13% Pôvod hrozna: Južnoslovenská vinohradnícka oblasť, Rubáň Odporúčané pokrmy: Vhodné podávať k chuťovo výrazným mäsám, najlepšie k steaku z mufl óna s tymiánovým demiglasse a restovanými kuriatkami, ďalej k rôznym druhom korenených steakov, ragú z diviny a taktiež k tvrdým vyzretým syrom

Akostné odrodové víno červené suché s prívlastkom Neskorý zber. Víno purpurovo rubínovej farby, so silnou ovocnou vôňou, najmä s tónmi čiernych čerešní a černíc a s odrodovo typickým vnemom dozretého maku. Chuť vína je výrazná, so šťavnatou ovocnosťou najmä tmavého bobuľového ovocia, s výbornou štruktúrou tanínov a kyselín, vytvárajúcich dlhú a pevnú dochuť.

Pinot Noir (Rulansdké modré) 28,50 Eur / 0,75 l Vinárstvo: Mrva & Stanko Alkohol: 12.1% Pôvod hrozna: Južnoslovenská vinohradnícka oblasť Odporúčané pokrmy: Víno podávame v kalichoch 500-700ml k hovädziemu ragú na hubách, jahňaciemu stehnus majoránkou alebo k zrelým syrom s modrou plesňou.

Akostné odrodové víno červené suché s prívlastkom Výber z hrozna. Očarujúca fi alovo červená farba vína je po okrajoch kalicha doplnená o tehlovo-ružovkastý odtieň. Prítomnosť lesných malín a zrelých jahôd sa vo vôni postupne zvýrazňuje. Vo víne po prehltnutí spoznáme šťavnatú zmes čerešní a jahôd so štipkou bieleho korenia. Ovocnú štruktúru vína osviežuje mäkká tanínová dochuť.

PRESTIGE

Červené

Modrý Portugal 18,90 Eur / 0,75 l

Neskorý zber, suché

Biele

Chardonnay 18,90 Eur / 0,75 l

Neskorý zber, suché

Rizling rýnsky 22,00 Eur / 0,75 l

Neskorý zber, suché

Rizling vlašský 18,90 Eur / 0,75 l

Neskorý zber, suché

Rulandské biele 18,90 Eur / 0,75 l

Neskorý zber, suché

Sauvignon 22,00 Eur / 0,75 l

Neskorý zber, suché

Veltlínske zelené 18,90 Eur / 0,75 l

Neskorý zber, suché

Ružové

Cabernet Sauvignon - rosé 25,00 Eur / 0,75 l

Bobuľový výber, polosladké

PRESTIGE GOLD

Biele

Tramín červený 31,50 Eur / 0,75 l

Výber z hrozna, suché

PRESTIGE OAK WOOD

Červené

Cabernet Franc 49,50 Eur / 0,75 l

Akostné značkové, suché

Merlot 31,50 Eur / 0,75 l

Akostné značkové, suché

Rulandské modré 31,50 Eur / 0,75 l

Výber z hrozna, suché

LIMITED EDITION

Camerlon

Akostné značkové, suché

Cabernet Franc

Akostné značkové, suché

Frankovka modrá

Výber z hrozna, suché

Biele

Chardonnay 23,00 Eur / 0,75 l

Neskorý zber, polosuché

Rulandské šedé 21,50 Eur / 0,75 l

Neskorý zber, suché

Červené

Rulandské modré 24,90 Eur / 0,75 l

Výber z hrozna, suché

Cabernet Sauvignon 22,20 Eur / 0,75 l

Výber z hrozna, suché

Nový Zéland

Villa Maria Private Bin Marlborough Sauvignon Blanc, 2013, Austrália Marlborough, Villa Maria Estate 24,90 Eur / 0,75 l Alkohol: 12%

Akostné odrodové víno biele suché. Odroda, ktorá sa stala ambasádorom novozélandských vinárov na celom svete. Vyznačuje sa nádhernou iskrivou žltozelenou farbou. Vôňa je svieža, intenzívne aromatická, špargľová. Florálne tóny pretrvávajú vo vôni aj vo forme čerstvo pokosenej trávy. Kyselinky sú vo víne citeľné, ale nevtieravé. Chuť vína je komplexne svieža, zaguľatená najmä po tónoch špargle a listoch čiernej ríbezle. Výborne chutí aj ako aperitív na terase a rovnako dobre podporí chuť ľahkých letných šalátov

Austrália

Penfolds Koonunga Hill Shiraz-Cabernet Sauvignon, 2011, Austrália, Penfolds 23,30 Eur / 0,75 l Alkohol: 13.5%

Akostné odrodové víno červené suché. Víno granátovo červenej farby s tmavým okrajom. Vôňa intenzívna, komplexná a korenistá so stopami čokolády, cédrového dreva a ľahkého nádychu tabaku. Chuť stredne plná, mladá, ovocná a vyvážená. Prevažujú v nej ovocné tóny malín a ostružín, na podnebí cítiť čierne korenie a v závere prevažujú jemne triesloviny.

USA

R. Mondavi Private Selection Cabernet Sauvignon, 2010, USA Central Coast, Robert Mondavi winery 29,60 Eur / 0,75 l Alkohol: 13.5%

Akostné odrodové víno červené suché. Velké červené víno s rubínovo purpurovej farby a intenzívnej podmanivej vône čiernych ríbezlí a tmavého lesného ovocia, najmä čučoriedok a černíc, obohatenej o grafi tové, cédrové tóny spojené so sušenými bylinkami a kávou. Chuť je výrazne exktraktívna, s ovocnosťou tmavého bobuľového ovocia, delikátne korenistá, s vynikajúcou štruktúrou kyselín a tanínov.

Chateau Ste. Michelle Dry Riesling, 2011, USA Washington, Ste. Michelle Chateau 23,00 Eur / 0,75 l Alkohol: 12%

Akostné odrodové víno biele suché. Víno sýtej zelenožltej farby so zlatistým odleskom na okraji. Vôňa vína je široká a plná, v ktorej pociťujeme lahodné, ovocné tóny hrušky, kandizovaných citrusových plodov a jemného náznaku petroleja. Chuť vína je zaguľatená so sviežimi a harmonickými kyselinkami a neuveriteľne krásnou ovocnou dochuťou.

Chile

Errazuriz Max Reserva Merlot, 2010, Chile Aconcaqua Valley, Errazuriz 29,40 Eur / 0,75 l Alkohol: 14%

Akostné odrodové víno červené suché. Farba vína je temná rubínová s granátovým okrajom. Viskozita na skle zodpovedá vyššiemu obsahu alkoholu. Vôňa vína je pekná, odrodová na úvod príjemná cassisová aróma čiernych ríbezlí podčiarknutá sladkým korením. Chuť vína je šťavnatá s uhladenými trieslovinami. Tmavé lesné kríčkové ovocie je zvýraznené jemným dymovým podtónom.

JAR

Kanonkop Kadette 2011, Južná Afrika Stellenbosch, Kanonkop 25,20 Eur / 0,75 l Alkohol: 14%

Akostné odrodové víno červené suché. Sýta rubínovočervená farba so svetločerveným okrajom. V jeho vôni prevládajú intenzívne stopy lesných plodov spoločne s tónmi sladkého korenia a dubového sudu. V chuti je víno opulentné a pekne vyvážené. Postupne sa v chuti javia stopy čiernych ríbezlí a višní v čokoláde. Dochuť je dlhá.

Argentína

Norton Reserve Malbec, 2010, Argentína Medoza, Norton Bodega 27,20 Eur / 0,75 l Alkohol: 14.5%

Akostné odrodové víno červené suché. Expresívna aróma, koncentrovaná ovocná chuť s hladkou zamatovou textúrou a dlhou harmonickou dochuťou. Vyniká hustotou a kompaktnosťou. Jeden z najlepších Malbecov vôbec.

Francúzsko

Gerard Bertrand Prima Nature Syrah, 2011, Francúzsko Languedoc-Roussillon, Gerard Bertrand 18,70 Eur / 0,75 l Alkohol: 14%

Akostné odrodové víno červené suché. Farba je plná,rubínovo-granátová. Vôňa pripomína čierne bobule, kandizovaný pomaranč, cierne olivy a nádych karamelu. V chuti pociťujeme šťavnaté červené bobule s tanínovým záverom a peknou štruktúrou.

Kontakt

Hotel Dolphin qr code

Hotel Dolphin****

Štefánikova 78

903 01 Senec, Slovensko


Tel.: +421 2 20 20 40 40 Fax: +421 2 20 20 40 41 info@hoteldelfin.sk

Event & sales manager

Tel.: +421 903 444 400 marketing@hoteldelfin.sk
Kde nás nájdete? Pin

Networking Map